Do rzeszowskiego ratusza wpłynęły oferty na budowę ogrodu kieszonkowego na skrzyżowaniu ulicy Sanockiej i Ustrzyckiej w Rzeszowie. Raczej nie będzie problemy z wyłonieniem wykonawcy.
Tzw. zielone inwestycje, a wśród nich budowa ogrodów kieszonkowych były jedną z najważniejszych inwestycji w kampanii wyborczej Konrada Fijołka. Tydzień temu rzeszowski ratusz po zapowiedziach ogłosił przetarg na powstanie tego typu inwestycji na skrzyżowaniu ulicy Sanockiej oraz Ustrzckiej.

Są oferty na powstanie ogrodu kieszonkowego w Rzeszowie

Po tygodniu oczekiwań do ratusza wpłynęły oferty na jego powstanie. Co ważne, trzy z czterech złożonych zmieściły się w zakładanych przez Urząd Miasta Rzeszowa

Najtańszą ofertę złożyła "Konsorcjum Firm: Lider: Treebud" Sp. z o.o z Myślenic - 214 213,23 zł. Nieco droższe oferty, ale nadal mieszczące się dopuszczalnych granicach cenowych złożyły firmy "Garden Store Beata Orłow" z Leżajska - 258 709,59 zł oraz "FUDALI" SP. Z O.O z Głogowa Młp - 299 037,45 zł.

Zapewne nie będzie brana pod uwagę oferta firmy "SORTED" Sp. z o. o z Piaseczna. Ona bowiem chciała wziąść za wykonanie tego ogrodu kieszonkowego 487 164,87 zł. Z kolei rzeszowski ratusz zamierzał przeznzaczyć na tę inwestycję kwotę w wysokości 300 tys. zł.

Według założeń inwestycja ta ma mieć powierzchnię około pół hektara. W ramach tego zadania posadzone zostaną m.in. brzozy pożyteczne, klony jesionolistne, klony czerwone, hortensje bukietowe, rozplenice japońskie.

W ogrodzie zamontowane zostaną drewniane ławki, pojedyncze i podwójne leżaki. Wykonana zostanie nawierzchnia z kostki brukowej oraz żwirowa, powstanie ścieżka „bosych stóp”. Przetarg na wybór wykonawcy tego zadania zostanie ogłoszony w ciągu kilku najbliższych dni.

Oprócz tych zapowiedzi w ogrodzi mają się pojawić także m.in. ławki drewnie z konstrukcją stalową, leżaki pojedyncze i podwójne, kosze na śmiecie czy tablice informacyjne.