Trwają ostatnie prace nad aplikacją, dzięki której mieszkańcy Rzeszowa będą mieli wpływ usprawnianie warunków życia i funkcjonowanie miasta. Zdaniem ratusza to duży krok w kierunku smart city.
O pomyśle stworzenia aplikacji umożliwiającej mieszkańcom Rzeszowa zgłaszanie problemów i Interaktywnej Mapy Potrzeb, dające możliwość zgłoszenia problemu i włączenia mieszkańców miasta w realny problem kształtowania otaczającej rzeczywistości i jej kreowania słyszeliśmy jeszcze w czasie kampanii wyborczej ze strony Konrada Fijołka.

- Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości aplikacje poszerzymy o takie funkcjonalności jak programy lojalnościowe - nagradzające chociażby osoby poruszające się po Rzeszowie na rowerach. Tak byśmy w erę i kulturę smart city wkroczyli z przytupem - mówił Konrad Fijołek.

Wydawało się wówczas, że jej stworzenie było tylko pomysłem na końcówkę kampanii wyborczej. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: Kampania na nowym poziomie-Fijołek i jego aplikacja wyborcza

Trwają ostatnie prace nad aplikacją włączającą mieszkańców w usprawnienie funkcjonowania miasta

Jednak teraz widać, że potrzeba stworzenia aplikacji, dzięki której mieszkańcy będą mieli na usprawnienie warunków życia i funkcjonowanie miasta nie była wyłącznie hasłem na potrzeby kampanii wyborczej.

W piątek dowiedzieliśmy się, że trwają ostatnie prace nad kolejnym tego typu pomysłem Konrada Fijołka już jako prezydenta miasta.

- Aplikacja będzie łączyła funkcję pozwalającą na zapoznanie się z rzeszowskimi aktualnościami, ciekawymi imprezami i wydarzeniami sportowymi, informacjami o miejskiej edukacji, konsultacjach społecznych, czy utrudnieniach drogowych - informuje Konrad Fijołek na swoich mediach społecznościowych.

Dodatkowo władze dają mieszkańcom możliwość zgłaszania własnych pomysłów do jej funkcjonowania.

- Teraz trwają ostatnie prace nad tego typu rozwiązaniami, jednak nie jesteśmy w stanie powiedzieć, kiedy będą one mogły wejść realnie w życie. Chcemy, aby aplikacja docierała do jak najszerszego grona odbiorców - wyjaśnia nam Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.