Do tego bohaterskiego czynu doszło wieczorem w miniony wtorek. Przypadkowy uczestnik ruchu drogowego zauważył, że jeden pojazd porusza się w podejrzany sposób. Świadek podejrzewał, że kierowca może być pijany. Odważny mężczyzna zatrzymał nieodpowiedzialnego kierowcę.

Zatrzymanie pijanego kierowcy-pomógł zwykły obywatel


Do zdarzenia doszło we wtorek, przed godz. 18.00, w miejscowości Kamionka. Odważny mężczyzna oświadczył, że jadąc przez miejscowość Zagorzyce, zauważył audi, którego sposób jazdy wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy. Świadek widząc całą sytuację, postanowił pojechać za nim. Gdy mężczyzna zatrzymał się na parkingu, zgłaszający wyciągnął kluczyki z jego pojazdu i zawiadomił Policję.

Gdy udało mu się zatrzymać mężczyznę, postanowił powiadomić odpowiednie służby. Natychmiast na miejsce został skierowany policyjny patrol, który potwierdził zgłoszenie. Okazało się, że kierowca audi miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Zdecydowana reakcja świadka przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierowcy, który mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Pijany 67-latek stracił prawo jazdy, poniesie także odpowiedzialność przed sądem.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.