Złapano mieszkańca powiatu kolbuszowskiego, odpowiedzialnego za kradzież wielu samochodów. W swoim warsztacie posiadał wiele części, pochodzących ze skradzionych pojazdów na terenie całej UE. Funkcjonariusze znaleźli także mercedesa, jeden z ostatnich „łupów”, pochodzącego z Włoch.

Policyjna kontrola strzałem w dziesiątkę


We wtorek, policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wspólnie z funkcjonariuszami Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, przeprowadzili kontrolę w jednym z warsztatów samochodowych na terenie gminy Majdan Królewski. Weryfikowali oni informacje, z których wynikało, że mogą tam znajdować się części ze skradzionego na terenie Włoch mercedesa. W działaniach uczestniczyli też kolbuszowscy policjanci.

W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze ujawnili pochodzący z kradzieży pojazd marki Mercedes ML oraz kilkadziesiąt części samochodowych. Sprawdzenia w bazach danych wykazały, że są to elementy pojazdów skradzionych w latach 2020 - 2021 na terenie Włoch, Niemiec i Anglii.

Zidentyfikowane części pochodziły z samochodów marki Mercedes, BMW i Jeep. W warsztacie znajdowały się m.in. silniki, elementy karoserii, ale też wyposażenie wnętrza pojazdów, radia samochodowe i instalacje elektryczne.

Proces trwa-czy wykorzystano środki zapobiegawcze?


Skradziony pojazd i części samochodowe zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu. Policjanci zatrzymali 34-letniego właściciela warsztatu. Mężczyzna usłyszał zarzuty paserstwa. Sąd Rejonowy w Kolbuszowej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.
W sprawie trwają dalsze czynności.

Kradzież


Kradzież