Złapano mężczyznę, który ma zaledwie 22 lata, a już wydano za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Poszukiwany był odpowiedzialny za ciężkie uszkodzenie ciała, pobicie i atak na niemieckich policjantów.

Odpowie za zbrodnie na niemieckim terenie


Policjanci z Zespołu do Spraw Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, poszukiwali 22-letniego mieszkańca Tarnobrzega. Niemiecki wymiar sprawiedliwości wystawił za mężczyzną Europejski Nakaz Aresztowania, w związku z naruszeniem prawa, którego dopuścił się na terenie tego kraju, w 2019 roku.

Mieszkaniec Tarnobrzega popełnił szereg przestępstw, podejrzany jest m.in. o ciężkie uszkodzenie ciała, pobicie oraz znieważenie i naruszenie nietykalności niemieckich policjantów.

Przestępca schwytany na ulicach Tarnobrzega


Z informacji, jakie posiadali tarnobrzescy policjanci wynikało, że 22-latek przebywał poza granicami naszego kraju. W związku z tym, funkcjonariusze szczegółowo sprawdzali wszystkie sygnały, które mogły przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu poszukiwanego i jego zatrzymania.

W minioną sobotę, przed godz. 16, kryminalni zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, kiedy szedł chodnikiem, na jednym z tarnobrzeskich osiedli. Był bardzo zaskoczony widokiem policjantów. Mężczyzna trafił do aresztu.

Teraz sąd podejmie decyzję, co do dalszego losu 22-latka.