W sobotę, rzeszowscy policjanci przeprowadzili blisko 200 kontroli pojazdów. Akcja ta była związana ze zlotem fanów motoryzacji w stolicy Podkarpacia. Mundurowi obawiali się, że tej imprezie będzie towarzyszyć nieodpowiedzialna jazda. Ponadto, podejrzewano, że zostaną zorganizowane nielegalne wyścigi.

Zlot motoryzacyjny okraszony nielegalnymi wyścigami?


Tym razem fani motoryzacji zgromadzili się przy ul. Dworaka w Rzeszowie, skąd następnie przejechali na parking przy ul. Witosa. W ocenie funkcjonariuszy, w sobotę wieczorem zebrało się łącznie ponad 600 pojazdów i nawet 1000 uczestników.

Aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom, w tym również nielegalnym wyścigom, policjanci podjęli działania zabezpieczające i kontrolne. Uczestniczyli w nich policjanci ruchu drogowego z komendy miejskiej i wojewódzkiej w Rzeszowie, z sąsiednich komend powiatowych oraz z oddziału prewencji Policji

Blisko 200 wykroczeń podczas jednego zlotu


Skierowani do działań policjanci wylegitymowali ponad 200 osób i skontrolowali 191 samochodów, ujawniając 200 wykroczeń. Za popełnione wykroczenia, 180 osób zostało ukaranych mandatami karnymi, pouczono 18 osób. Dwa wnioski o ukaranie zostaną skierowane do sądu. Policjanci zatrzymali 25 dowodów rejestracyjnych, a 2 kierowców straciło prawo jazdy.

Wszyscy kontrolowani kierowcy byli trzeźwi. Mimo, że spośród 200 ujawnionych wykroczeń, aż 113 dotyczyło przekroczenia prędkości, działania policjantów zapobiegły nielegalnym wyścigom oraz zakłóceniom spokoju i porządku w przestrzeni publicznej. Nie doszło do poważnych incydentów.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.