W ciągu kilku godzin skontrolowano ponad 11 tys. kierowców w ramach akcji "Trzeźwy poranek" na Podkarpaciu. W tym czasie zatrzymano łącznie 57 kierujących.
W poniedziałek 13 września policjanci ruchu drogowego wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Celem tej akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców.

Funkcjonariusze skontrolowali w tym czasie 11 729 kierowców. Podczas prowadzonych działań, policjanci ujawnili 57 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 34 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila. W związku z tym kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 23 odpowie za wykroczenie.

Pomimo wielu apeli, gróźb utraty prawa jazdy, a nawet kary pozbawienia wolności, w dalszym ciągu nie brakuje tych, którzy po wypiciu alkoholu, nie patrząc na konsekwencje, wsiadają za kierownicę pojazdu i wyruszają w drogę.