Mężczyzna pod wpływem alkoholu prowadził samochód osobowy. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do groźnej kolizji.

Jazda „na podwójnym gazie” zakończona kolizją


Do zdarzenia doszło w poniedziałek, po godz. 11, w miejscowości Wietlin. Policjanci wstępnie ustalili, że za kierownicą pojazdu siedział 55-letni mieszkaniec Radymna. Kierując volkswagenem, na śliskiej nawierzchni nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. W wyniku czego mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu i dachował.

Jak się później okazało był pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u niego blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. 55-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Kolejne wykroczenia pijanego kierowcy


Jak się okazało w toku śledztwa jazda pod wpływem alkoholu nie była jedynym wykroczeniem mężczyzny. Policjanci ustalili, że volkswagen, którym kierował nie jest dopuszczony do ruchu i nie ma ubezpieczenia OC. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.