Wiosną tego roku padły deklaracje na temat możliwości organizacji „Karpat na widelcu". - Dziś możemy już powiedzieć - wspaniały festiwal kulinarny odbędzie się w Rzeszowie - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
O możliwości zorganizowania Festiwalu Kulinarnego „Karpaty na widelcu" Konrad Fijołek i Robert Makłowicz rozmawiali podczas wiosennej kampanii wyborczej.

- Padły wtedy poważne deklaracje, które przedstawiłem mieszkańcom. Pomysł bardzo spodobał się. I dziś mogę powiedzieć, że dotrzymujemy słowa - fantastyczna impreza - Festiwal Kulinarny „Karpaty na widelcu", która będzie jednym z naszych głównych miejskich wydarzeń promocyjnych, odbędzie się w Rzeszowie - we wrześniu przyszłego roku - mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

- To będzie wyjątkowy, wielowątkowy festiwal. W czasie jego trwania Rzeszów będzie stolicą całego karpackiego łuku, jeśli chodzi o kulinaria i kulturę. To ma być festiwal dla mieszkańców i ludzi zajmujących się gastronomią nie tylko w Rzeszowie, ale na całym Podkarpaciu. Sama nazwa festiwalu „Karpaty na widelcu" zobowiązuje nas do tego, aby to w Rzeszowie zaistniała kuchnia z Ukrainy, Słowacji, Rumunii, Węgier a nawet z Bałkanów - tłumaczył Robert Makłowicz.

Ich zdaniem taki festiwal to idealne miejsce, aby promować nie tylko restauracje, ale też producentów regionalnych. Podkarpacie i całe Karpaty to przecież olbrzymia skarbnica smaków. To także okazja, aby promować „małe ojczyzny" i czerpać z nich pomysły pełnymi garściami.

- O szczegółach przygotowywanego wydarzenia będziemy mieszkańców informować na bieżąco - zapowiedział prezydent Fijołek.