Zatrzymano 35-letniego mężczyznę, który uprawiał i posiadał znaczne ilości narkotyków. Mieszkaniec powiatu sanockiego został objęty policyjnym dozorem.

Nielegalna uprawa narkotyków pod Sanokiem


Funkcjonariusze wydziału kryminalnego komendy w Sanoku, prowadzili działania w związku z podejrzeniem uprawy i posiadania środków odurzających przez 35-letniego mieszkańca powiatu sanockiego. Policjanci w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny ujawnili i zabezpieczyli krzewy konopi oraz susz roślinny. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że jest to marihuana.

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności!


Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 35-latkowi zarzutów dotyczących uprawy i posiadania znacznej ilości środków odurzających. Wobec podejrzanego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.