Za nami drugi dzień koncertów "Rzeszów Carpathia Festival” XVI Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Rzeszów 2020.
Na scenie Filharmonii Podkarpackiej odbyły się występy 10 finalistów, ogłoszenie wyników festiwalu i wręczenie nagród laureatom przez organizatorów, przedstawicieli sponsorów, gości festiwalu i fundatorów nagród.

Maks Łapiński
Maks Łapiński

Główną nagrodę Festiwalu zdobył Maks Łapiński za utwór pod tytułem "Lew", do którego sam napisał muzykę i tekst. Odbierając czek na 15 000 zł, nie krył zaskoczenia i wzruszenia. Jak podkreślił, Carpathia Festival jest jego pierwszym zwycięstwem w karierze. Zdobytą nagrodę pieniężną przeznaczy na nagranie kolejnych piosenek.

Pierwsze miejsce konkursie w Rzeszów Carpathia Festival zdobyła Kamila Dauksz. Artystka zaśpiewała piosenkę "Z biegiem lat". Nagrodą dla Kamili będzie nagranie teledysku przez TVP Rzeszów. Czas na realizację projektu wyznaczono do końca 2020 r.

Drugie miejsce jury konkursu przyznało Idze Kozackiej za utwór "Zamykam oczy". Iga wyśpiewała sobie sesję nagraniową w studiu nagraniowym Polskiego Radia Rzeszów, ponadto jej piosenka będzie promowana na antenie Radia Rzeszów.

Kolejne, równorzędne drugie miejsce zdobyła Julia Sibielak, za piosenkę "Undiscovered". Nagrodą dla Julii jest sesja nagraniowa w studiu Estrady Rzeszowskiej.

Na trzecim miejscu uplasował się Serhii Lazanowskyi aktor teatru muzyczno-dramatycznego z Iwano-Frankowska (Ukraina), który za piosenkę "U nebi" zdobył film promocyjny, który zrealizuje dla niego Gazeta Codzienna Nowiny.

Szklany Słowik, czyli Nagroda dla Największej Osobowości Scenicznej trafiła do Kingi Kotrzuby za piosenkę pt. "Saute".

Wśród wyróżnionych są: Maria Holka za piosenkę pt. "Kret", Jakub Rajman - "I Don’t Care", Dawid Wojtoń "Obudź mnie" i Gabriela Zdanoviciute z Litwy za utwór „Flames Dont Lie”.Festiwal zakończył koncert „Lubię wracać tam, gdzie byłem”. Danuta Błażejczyk wraz z córką Karoliną Błażejczyk oraz artystami Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem dr Anny Czenczek, z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej Tomasza Filipczaka, wykonała bliskie jej sercu utwory Danuty Rin.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.