Nawet do 10-lat więzienia grozi 25-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa, u którego w mieszkaniu znaleziono narkotyki. Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące.
Informację o mężczyźnie mogącym posiadać znaczne ilości środków odurzających, uzyskali policjanci z wydziału wywiadowczo interwencyjnego rzeszowskiej komendy. Podejrzewany mężczyzna miała przebywać w rejonie ul. Armii Krajowej.

Na miejscu policjanci zauważyli i wylegitymowali dwóch mężczyzn. Ich podejrzenia potwierdziły się. Jeden z nich, 25-letni mieszkaniec Rzeszowa miał przy sobie niewielką ilość marihuany. Więcej narkotyków, w postaci suszu roślinnego, funkcjonariusze znaleźli podczas przeszukania w jego mieszkaniu.

25-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Wstępne badania potwierdziły, że zabezpieczony susz to marihuana, w ilości 62 gramów.

Zebrane w sprawie materiały, policjanci przesłali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Prokurator przesłuchał podejrzanego i przedstawili mu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających.

W piątek, na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie, tymczasowo aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy. 25-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.