W związku z nadal trwającą pandemią koronawirusa w Rzeszowie trwają wspólne działania sanepidu i policji. Kontrolują oni wybrane miejsca, gdzie obowiązują zaostrzone przepisy sanitarne.
Trwająca pandemia narzuca konieczność zachowania zaostrzonego reżimu sanitarnego. Mimo zniesienia wielu ograniczeń, cześć z nich została utrzymana. Te ograniczenia dotyczą przede wszystkim zachowania dystansu społecznego oraz obowiązku zasłaniania ust i nosa w wyznaczonych miejscach.

Policjanci wspólnie z pracownikami powiatowego inspektoratu sanitarnego kontrolują stosowanie się do obowiązujących przepisów. Wspólne kontrole dotyczą między innymi środków transportu, placówek handlowych oraz targowisk, salonów fryzjerskich i kosmetycznych, stacji paliw, muzeów kin, czy siłowni.

Od 18 sierpnia policjanci samodzielnie oraz wspónie z pracownickami sanepidu przeprowadzili łącznie 216 kontroli. Do tej pory nie było konieczności sięgania po najbardziej dotkliwe środki w postaci mandatów czy kar administracyjnych. Jednak kilkadziesiąt osób zostało upomnianych lub zwrócono im uwagę na konieczność stosowania się do przepisów.