W Rzeszowie pojawiła się pierwsza tego typu inteligenta wiata przystankowa. Jest ona zasilana całkowicie energią słoneczną, może uratować także życie.
Wiata, zlokalizowana jest na ul. Lisa – Kuli, a wyposażona w wiele ważnych i użytecznych funkcji: funkcję ogrzewania wiaty oraz podgrzewania ławki, wyświetlacz zmiennej treści, ładowarkę przewodową i bezprzewodową, dostęp do sieci WiFi, defibrylator.

- Rzeszów to miasto ludzi młodych otwarte na nowoczesne rozwiązania podnoszące jakość życia mieszkańców, a jednocześnie dbające o poszanowanie środowiska naturalnego.
Tym bardziej cieszę się, że najnowocześniejszy, unikatowy na skalę europejską przystanek stanął właśnie u nas -
mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Przystanek został zaprojektowany i wyprodukowany przez rzeszowską firmę ML System S. A. Jest on nagrodą dla stolicy podkarpacia za udział w konkursie na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd.

- Wykorzystuje on technologie zaawansowanej obróbki szkła, dysponuje także szybą z elektronicznym wyświetlaczem - dodawał Dawid Cycoń, prezes firmy MLS System.

Otwarcia dokonał także Stanisław Mazur, prezes rzeszowskiej Centrum Medycznego Medyk. Przystanek został wyposażony także w nowoczesny defibrylator, a także instrukcję udzielania pierwszej pomocy.

- Jest to kolejna część akcji "Dajemy Serce". Chcemy, aby tego typu urządzeń w Rzeszowie było jak najwięcej. Każde bowiem urządzenie ratujące życie jest na wagę złota - mówił Mazur.