Polityka Insight we współpracy z Fundacją Promocji Pojazdów Elektrycznych opublikowała drugą edycję raportu "Rankingu elektro mobilnych miast". Jak wypadł w nim Rzeszów?
W tym roku Rzeszów znalazł się na wysokiej lokacie, ponieważ aż na 3. w kategorii Trasport Elektryczny. Pierwsze miejsce przypadło Warszawie, drugie Katowicom, a trzecie ex aequo Rzeszowowi i Łodzi.

- Tuż za podium, bo na czwartym miejscu, uplasowaliśmy się w kategorii Ułatwienia dla elektromobilności. Ranking obejmował pięć kategorii: Transport elektryczny, Transport rowerowy, Ułatwienia dla elektromobilności, Transport zbiorowy oraz Czyste powietrze - informują władze miasta Rzeszowa na swoich mediach społecznościowych.

O raporcie:

W drugiej edycji rankingu elektromobilnych miast po raz kolejny sprawdzono, które z 50 największych polskich miast przodują w elektryfikacji transportu. Przeanalizowano miejskie działania strategiczne jak i infrastrukturalne. Zaprezentowano dobre praktyki i przykłady rozwiązań wdrożonych w polskich miastach.

Kluczowe wnioski:

 • Na czołowych miejscach znajdują się nie tylko największe metropolie zlokalizowane w najbogatszych regionach Polski. Proekologiczne zmiany z sukcesem potrafią też wdrażać mniejsze samorządy z mniej zamożnych województw. Pokazuje to, że inicjatywa władz i społeczności lokalnych ma szersze przełożenie na wyniki rankingu niż twarde czynniki infrastrukturalne.

 • Ranking obejmował pięć kategorii:

 • - W pierwszej „Transport elektryczny” zwyciężyły Warszawa przed Katowicami oraz ex aequo Łodzią i Rzeszowem.
  - Na podium kategorii „Transport rowerowy” znalazły się Chorzów, Wrocław i Warszawa.
  - W trzeciej kategorii „Ułatwienia dla elektromobilności” zwyciężył Poznań, a za nim uplasowały się Szczecin i Gorzów Wielkopolski.
  - W „Transporcie zbiorowym” triumfowała Warszawa przed Wrocławiem i Łodzią.
  - W ostatniej kategorii „Czyste Powietrze” bezkonkurencyjny okazał się Wrocław, a dalej Poznań i Lublin.

~Mieszkaniec

14-10-2021 10:33 3 2

No to cienko wypadamy. Elektro mobilność można kupić, ale czyste powietrze trzeba wypracowywać przez długie lata, szczególnie w mentalności mieszkańców. I nie wystarczy likwidacja miejsc parkingowych i zamykanie ulic dla ruchu samochodowego Panie Fijołek, bo samochody i tak przeniosą się na inne pobliskie ulice.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.