Siatkarski Developresu Bella Dolina Rzeszów zagrają 20 października w Lublinie o SuperPuchar Polski 2021. Rysice zmierzą się z Grupa Azoty Chemik Police.
Tegoroczne Superpuchary Polski w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn rozegrane zostaną jednego dnia w Lublinie. Święto ligowej siatkówki zawita do tego dynamicznie rozwijającego się ośrodka siatkarskiego już 20 października.

Po raz pierwszy w historii Polska Liga Siatkówki zdecydowała się, by w jednym mieście i w jednym terminie rozgrywać te dwa prestiżowe spotkania.

- Lublin to nowe i bardzo ciekawe miejsce na siatkarskiej mapie Polski. Chcemy w Lublinie stworzyć święto ligowej siatkówki! Taki pomysł wydaje się optymalnym rozwiązaniem, także w dobie pandemii i napiętych kalendarzy rozgrywek. Cieszę się, że kibice będą mogli najpierw zobaczyć starcie najlepszych ekip poprzedniego sezonu TAURON Ligi, a po nim bitwę drużyn z PlusLigi. Szykuje się sporo emocji i doskonałej siatkówki - mówi Artur Popko, prezes zarządu PLS S.A.

Oba mecze o Superpuchar rozgrywane będę w lubelskiej Hali Globus, w której na co dzień o ligowe punkty w Lidze Mistrzów Świata walczy beniaminek PlusLigi - LUK Lublin.

,i>- Powierzenie Lublinowi roli gospodarza tak prestiżowego wydarzenia, to powód do dumy. Superpuchar Polski w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn w nowej formule - jedno miasto i dwa mecze w tym samym dniu, to również ogromne wyzwanie organizacyjne. Dziękuję przedstawicielom Polskiej Ligi Siatkówki za okazane zaufanie i cieszę się, że Lublin został dostrzeżony i doceniony za swój potencjał. Ciężko pracowaliśmy na to, by zostać liczącym się ośrodkiem siatkarskim. Udało się i z radością zapraszam kibiców z całej Polski na wielkie święto ligowej siatkówki! - mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W starciu o Superpuchar Polski w piłce siatkowej kobiet im. Andrzeja Niemczyka 2021 spotkają się finaliści poprzednich rozgrywek TAURON Ligi - Grupa Azoty Chemik Police i Developres BELLA DOLINA Rzeszów. Z kolei o Superpuchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn 2021 powalczą mistrz Jastrzębski Węgiel z wicemistrzem i zdobywcą Pucharu Polski - Grupą Azoty ZAKS-ą Kędzierzyn-Koźle.