Władze rzeszowskiego ratusza znalazły wykonawcę odpowiedzialnego na poszerzenie prawoskrętu ulicy Paderewskiego w aleję Rejtana. Miasto zdecydowało się na dołożenie brakującej kwoty.
O potrzebie rozwiązania problemu jakim był wyjazd z ulicy Paderewskiego w aleję Rejtana, szczególnie w prawą stronę mówiło się już od dawna. Szczególnie zwracali na to uwagę kierowcy, ponieważ często tworzyły się tam liczne korki, zwłaszcza w godzinach tzw. szczytu komunikacyjnego.

Problemem było także zbyt krótko palące się zielone światło, ponieważ teraz na jednej zmianie świateł skrzyżowanie to może opuścić niewielka liczb samochodów czy miejskich autobusów.

A jednak miasto znalazło wykonawcę na tę inwestycję

Początkiem sierpnia Urząd Miasta Rzeszowa ogłosił przetarg na realizację tę inwestycji.

Z kolei końcem sierpnia do ratusza wpłynęły dwie oferty od wykonawców, jednak ich cena była niezbyt zadawalająca. Tańsza z nich opiewała bowiem na kwotę ponad 150 tys. zł, podczas miasto planowało przeznaczyć na tę inwestycję równo 100 tys. zł.

Ratusz nie dawał jasnej kwestii co do dalszych losów tego przetargu, większym jednak prawdopodobieństwem zdawało się jego unieważnienie. Jednak po miesiącu zastanawiania władze Rzeszowa zdecydowały się na dołożenie brakującej kwoty. Za inwestycję będzie odpowiedzialna firma "Marian Wołczyk MG Infrastruktura" z Rzeszowa.

Według założeń pas dla skręcających w prawo miałby zostać wydłużony do 40 metrów, ponad to miałby zostać tam także przebudowany chodnik.