Do ataku na dwie pracownice ZTM w Rzeszowie doszło w poniedziałek o godzinie 08:46 przy ul. Rejtana na wysokości Millennium Hall w autobusie linii „0B”. Sprawca nie miał przy sobie ważnego biletu.
Kontrolerka po wejściu tylnymi drzwiami do autobusu poprosiła pasażera o pokazanie biletu. Podróżny nie posiadał biletu, ponieważ zakupił go poprzez aplikację mobilną podczas trwania kontroli. Poproszony o okazanie dokumentu tożsamości w celu wystawienia wezwania do zapłaty został poinformowany o przysługujących mu prawach. Po dojechaniu na kolejny przystanek kierowca otworzył drzwi i podróżny siłą opuścił pojazd. Kontrolerka próbowała mu zablokować drogę wyjścia. Zgodnie z obowiązującym zarządzeniem trzymała się poręczy blokującej wyjście, natomiast kontrolerka próbowała pomóc go zatrzymać w pojeździe. Po tym zdarzeniu obie Panie udały się na obdukcję lekarską na Pogotowie.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zgłosił sprawę na Policję. Zwracamy się z prośbą o pomoc w zidentyfikowaniu sprawcy napaści. Dla osoby, która pomoże w zidentyfikowaniu sprawcy ZTM w Rzeszowie przygotował nagrodę. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy: 017 8660 383, ztm@ztm.erzeszow.pl.