Po ponad miesiącu analizy ofert rzeszowski ratusz wyłonił wykonawcę na budowę parku kieszonkowego w rejonie ulicy Sanockiej i Ustrzyckiej. Inwestycja ma powstać w ciągu 2 miesięcy.
Zgodnie z zapowiedziami rzeszowskiego ratusza na każdym osiedlu w Rzeszowie mają powstać po dwa-trzy parki kieszonkowe. Są to niewielkich rozmiarów tereny zieleni miejskiej.

Są jedną z ważniejszych części w zielonej infrastrukturze miasta, gdyż zmniejszają efekt miejskich wysp ciepła, wpływają na łagodzenie klimatu. Są również swoistą enklawą wyciszenia, spokoju i beztroski w środku miasta. Tworzą także miejsca do odpoczynku dla mieszkańców.

W rejonie ulic Sanockiej i Ustrzyckiej powstanie park kieszonkowy

W niedługim czasie po objęciu przez Konrada Fijołka funkcji prezydenta Rzeszowa miasto ogłosiło przetarg na powstanie dwóch pierwszych parków kieszonkowych: przy ul. Króla Augusta oraz w pobliżu ulic Sanockiej oraz Ustrzyckiej.

Ten pierwszy udało się rozstrzygnąć we wrześniu, a inwestycja ma powstać na przełomie listopada oraz grudnia. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: Przy ul. Króla Augusta stanie park kieszonkowy

Z kolei na początku października Urząd Miasta Rzeszowa wyłonił wykonawcę na budowę podobnego parku, tym razem w rejonie ulic Sanockiej oraz Ustrzyckiej.

W przetargu brały udział łącznie cztery firmy, ale w założeniach finansowych zmieściły się trzy. Jednak co ciekawe władze miast zdecydowały się wybór najdroższej oferty. Jej wysokość sięgała ponad 299 tys. zł, zaś ratusz planował przeznaczyć na tę inwestycję co najwyżej 300 tys. zł.

W parku będą liczne nasadzenia

Według założeń inwestycja ta ma mieć powierzchnię około pół hektara. W ramach tego zadania posadzone zostaną m.in. brzozy pożyteczne, klony jesionolistne, klony czerwone, hortensje bukietowe, rozplenice japońskie.

W ogrodzie zamontowane zostaną drewniane ławki, pojedyncze i podwójne leżaki. Wykonana zostanie nawierzchnia z kostki brukowej oraz żwirowa, powstanie ścieżka „bosych stóp”.

Oprócz tych zapowiedzi w ogrodzi mają się pojawić także m.in. ławki drewnie z konstrukcją stalową, leżaki pojedyncze i podwójne, kosze na śmiecie czy tablice informacyjne. Autorem takiej koncepcji ogrodu jest Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.