Przy Prezydencie Miasta Rzeszowa powstaje Społeczna Rada Kultury, organ o charakterze doradczo-opiniotwórczy. - Drodzy Artyści, jeśli chcecie rozwijać z nami kulturę zgłoście się do nas - mówiła Krystyna Stachowska.
Przypomnijmy, już w trakcie kampanii wyborczej Konrad Fijołek rozpoczął rozmowy z rzeszowskimi twórcami, artystami i ludźmi kultury w temacie rozwijania działań kulturalnych w Rzeszowie.

Na spotkaniu w kwietniu br. poruszono wiele tematów dotyczących potrzeb zarówno twórców jak i odbiorców kultury. Zgodnie podkreślano, że niezbędny jest dialog pomiędzy organizatorami wydarzeń kulturalnych, artystami i Miastem.

- Jest w Rzeszowie ogromny potencjał i najważniejszym zadaniem nowego prezydenta jest temu potencjałowi pomóc - powiedział po spotkaniu Konrad Fijołek, ówczesny kandydat na prezydenta Rzeszowa.

Więcej na temat tamtego spotkania pisaliśmy tutaj: Rzeszów. Konrad Fijołek zapowiada stworzenie rady ds. kultury

Pod auspicjami Prezydenta Konrada Fijołka powstanie Społeczna Rada Kultury

Z kolei podczas czwartkowej konferencji prasowej w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa, wiceprezydent Krystyna Stachowska zaprosiła artystów, twórców kultury i sztuki, pasjonatów i wszystkich, dla których kultura ma szczególne znaczenie, do współtworzenia życia kulturalnego w Rzeszowie.

- Przy Prezydencie Miasta Rzeszowa powstaje Społeczna Rada Kultury, organ doradczo-opiniotwórczy, który będzie wspierał inicjatywy kulturalne. Drodzy Artyści, jeśli chcecie rozwijać z nami kulturę w Rzeszowie, wspólnie działać i wspierać się nawzajem, zgłoście się do nas - powiedziała wiceprezydent Stachowska.

Pierwszy etap tworzenia Społecznej Rady Kultury to zgłoszenia mailowe lub telefoniczne do Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa. Zgłaszać się można od czwartku 21 do niedzieli 31 października..

Kolejnym krokiem będzie spotkanie założycielskie w poniedziałek 15 listopada o godzinie 17:00 w rzeszowskim Urban Lab przy ul. 3 Maja 13.