Do 10 lat więzienia grozi 20-letniemu mężczyźnie za posiadanie marihuany. Narkotyki znaleziono w jednym z bloków w Rzeszowie.
W piątek 22 października policjanci zostali zawiadomieni, że w piwnicy bloku przy ul. Malczewskiego mogą być przechowywane narkotyki. Z informacji wynikało, że należą one do lokatora, wynajmującego w tym bloku mieszkanie, 20-letniego mieszkańca powiatu dębickiego.

20-letni mężczyzna aresztowany za podsiadanie marihuanySkierowani na miejsce policjanci, podczas przeszukania piwnicy, znaleźli i zabezpieczyli susz roślinny. Mężczyzny, podejrzewanego o jego posiadanie, nie było w mieszkaniu. Wstępnie badanie suszu wykazało, że jest to marihuana, w ilości 50 g.

20-latka funkcjonariusze zatrzymali w niedziele wieczorem, kiedy wrócił do mieszkania. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy funkcjonariusze przekazali do Prokuratury Rejonowej dla Miasta Rzeszów. Prokurator wszczął w sprawie śledztwo. Przesłuchał podejrzanego i przedstawił mu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających.

Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec 20-latka środków zapobiegawczych w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju.