Rozpoczęły się konsultacje rynkowe dotyczące „Budowy parku wodnego w Rzeszowie”. - Podczas tych konsultacji będziemy rozmawiali i pozyskiwali informacje od firm projektowych, wykonawczych na temat tego jak taką inwestycję najsprawniej i najkorzystniej wykonać - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
O pomyśle budowy nowoczesnego parku wodnego w Rzeszowie słyszeliśmy już podczas kampanii wyborczej. Konrad Fijołek, jeszcze jako kandydat, przedstawił pierwsze pomysły na tę inwestycję wspólnie z Jackiem Sutrykiem, prezydentem Wrocława.

- Chcę wybudować aquapark, ponieważ jestem jednym z pomysłodawców tej inwestycji w naszym mieście. Wybraliśmy już miejsce pod budowę (Staromieście), gdzie jest dobry dojazd ze wszystkich części miasta. Mamy także dobrze przemyślane jego funkcje oraz wizualizacje. To wszystko ma sprawić, abyśmy zaczęli myśleć o tej inwestycji w sposób naprawdę realny - mówił Konrad Fijołek.

Więcej na ten temat przeczytacie Państwo tutaj: Rzeszów. Fijołek zapowiada budowę nowoczesnego aquaparku

Fijołek: budowa aquaparku to krok w kierunku poprawy jakości życia


Z kolei we wtorek 2 listopada podczas konferencji prezydent wraz z zastępcą odpowiedzialnym za inwestycje - Dariuszem Urbanikiem ogłosili rozpoczęcie konsultacji rynkowych dotyczących "Budowy parku wodnego w Rzeszowie".

- Budowa aquaparku w Rzeszowie jest projektem szczególnym, bo pokazuje filozofię zarządzania naszym miastem, którą chcemy realizować w najbliższych latach. Mam tu na myśli przesunięcie ciężaru działań miasta w kierunku poprawy jakości życia. Ta jakość życia to tereny zielone, ale także infrastruktura służąca spędzaniu wolnego czasu w nowoczesny sposób. Dlatego też jednym z pierwszych moich komunikatów była informacja, że do tematu budowy w naszym mieście parku wodnego przystąpimy w sposób jak najbardziej poważny i zdeterminowany - mówił Konrad Fijołek.

Na czym polegają konsultacje rynkowe?


Przygotowując się do ogłoszenia konsultacji rynkowych przedstawiciele Urzędu Miasta Rzeszowa zapoznawali się z funkcjonowaniem oraz tym jak finansowane były parki wodne znajdujące się w innych polskich miasta m.in. we Wrocławiu, Tychach, Chełmie. Czym są konsultacje rynkowe?

- Mają one na celu zebranie informacji na temat planowanej inwestycji. Chodzi o wiedzę z zakresu samej realizacji inwestycji - tutaj firmy wykonawcze mogą nam przekazać informacje dotyczące najnowszych tendencji i rozwiązań stosowanych przy tego typu przedsięwzięciach, z zakresu zastosowania np. odnawialnych źródeł energii. Biura projektowe mogą podzielić się wiedzą na temat lokalizacji, które wskażemy pod przyszły park wodny. Jesteśmy też oczywiście zainteresowani informacjami na temat możliwości finansowania tej inwestycji. Dodam, że to zadanie chcielibyśmy realizować w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego - informował Dariusz Urbanik, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Wiceprezydent Rzeszowa, Dariusz Urbanik
Wiceprezydent Rzeszowa, Dariusz Urbanik


Urbanik dodał, że zgłaszają się już pierwsze firmy zainteresowane udziałem w konsultacjach. Na zgłoszenia urząd miasta czeka do 15 listopada. Konsultacje rynkowe powinny zakończyć się w tym roku.

- To pierwszy, ale ważny krok, podczas którego zdobędziemy wiedzę na temat takiego przedsięwzięcia jak aquapark. Będą kolejne. Będziemy mówić o lokalizacji, o konkursie architektonicznym, a na końcu powiemy o sposobie finansowania inwestycji. Jesteśmy przekonani, że ta droga, którą dziś rozpoczynamy zostanie zakończona sukcesem - powiedział prezydent Fijołek.