Podkarpacka policja podsumowała swoje działania w czasie akcji "Znicz" związanej z dniem Wszystkich Świętych. Funkcjonariusze zadbali o płynność ruchu w pobliżu cmentarzy i na drogach dojazdowych do tych miejsc.
Jak co roku, policjanci przystąpią do działań "Znicz". Wzmożone działania rozpoczęły się w piątek, 29 października i potrwają do wtorku 2 listopada. 1 listopada oraz bezpośrednio przed i po święcie, na drogach oraz w pobliżu cmentarzy spodziewamy się znacznego wzrostu natężenia ruchu. Podkarpaccy policjanci na bieżąco monitorowali nasilenie ruchu i reagować na pojawiające się utrudnienia.

Podstawowym celem prowadzonych działań było zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu, zarówno pieszym, jak i zmotoryzowanym. Policjanci zwracali szczególną uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości, trzeźwość kierujących, dostosowanie oświetlenia pojazdów do pory dnia i panujących warunków.

Najważniejszym zadaniem policjantów było utrzymanie płynności ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz głównych ciągach komunikacyjnych. W przypadkach pojawienia się znacznych utrudnień, funkcjonariusze drogówki podejmowali ręczną regulację ruchem.

Statystki działań "Znicz 2021" na podkarpackich drogach


Wypadki: 25
Ranni: 30
Zabici: 2
Pijani kierowcy: 62