Sąd Rejonowy w Rzeszowie aresztował na 3 miesiące 26-latka za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna posiadał przy sobie mefedron, amfetaminę oraz marihuanę.
We wtorek wieczorem policjanci uzyskali informację, że osoby poruszające się volkswagenem mogą posiadać narkotyki. Policjanci zlokalizowali ten samochód i zatrzymali go do kontroli przy Alei Niepodległości.

W samochodzie zabezpieczono sporą ilość narkotyków


W samochodzie przebywało trzech mężczyzn. Zaraz po przystąpieniu do kontroli, policjanci zauważyli zawiniątko, w którym były kryształki i brązowy proszek. W związku z tym funkcjonariusze przeszukali pojazd, w którym dodatkowo znaleźli susz roślinny.

Natomiast jeden z mężczyzn, 26-letni mieszkaniec Rzeszowa wydał policjantom posiadane przy sobie środki w postaci białej substancji oraz suszu roślinnego.

Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. W komendzie funkcjonariusze wstępnie zbadali zabezpieczone substancje. Okazało się, że to mefedron, amfetamina i marihuana. Łączna waga zabezpieczonych substancji psychoaktywnych to ponad 156 gramów.

26-latek z Rzeszowa aresztowany na trzy miesiące


Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Jak ustalili, narkotyki należały do 26-letniego mieszkańca Rzeszowa. Dwaj pozostali mężczyźni zostali więc przesłuchani w charakterze świadków i zwolnieni.

Zebrany materiał dowodowy policjanci przesłali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Prokurator przesłuchał podejrzanego 26-latka i przedstawił mu zarzut posiadania znacznej ilości niedozwolonych substancji psychoaktywnych.

Na wniosek prowadzącego śledztwo prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy.