Łukasz Tomczyk pierwszym asystentem trenera Resovii. Legitymujący się licencją UEFA A szkoleniowiec dotychczas pracował w Rakowie Częstochowa, gdzie spędził ostatnie osiem lat, wcześniej zatrudniony był w Wiśle Kraków oraz Victorii Częstochowa.
W Rakowie rozpoczynał swoją pracę od prowadzenia grup młodzieżowych. Był tam pierwszym trenerem zespołu U12 i asystentem w drużynie U15. Później pełnił funkcję koordynatora w CLJ jako asystent i trener. W Wiśle Kraków powierzono mu rolę koordynatora pionu sportowego zespołów U-15 i U-10 w Akademii Piłkarskiej. Tam też był koordynatorem piłki siedmio- i dziewięcioosobowej. Samodzielnie prowadził zespół seniorski Victorii Częstochowa w klasie okręgowej.

- Otrzymałem od trenera Dawida Kroczka jasno sprecyzowane obowiązki, mam odpowiadać za analizę przeciwnika, trening indywidualny. Mam przy tym oddelegowaną swoją część zajęć w codziennym treningu pierwszego zespołu. Będę także wnikliwie analizował postępy młodych zawodników Akademii pod kątem potencjalnych wzmocnień kadry właśnie przez wychowanków SMS Resovia. Zanim otrzymałem propozycję pracy z Resovią przez dwa tygodnie przyjeżdżałem z Częstochowy w ramach stażu w czasie dni wolnych, aby analizować przeciwników ligowych naszego zespołu. Wnikliwie przeglądałem mecze tak aby zaznajomić się z kadrą zawodników oraz specyfiką ligi - zaznacza Łukasz Tomczyk.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.