Niedzielne spotkanie pomiędzy Developresem Bella Dolina Rzeszów, a Grotem Budowlani Łódź będzie szansą dla Rysic na utrzymanie pozycji lidera Tauron Ligi. Początek meczu o godz. 20.30.
Po siedmiu kolejkach Tauron Ligi Developres Bella Dolina Rzeszów Rysice zajmują pozycja lidera tabeli. Rzeszowianki wygrały jak dotąd wszystkie spotkania, tracąc zaledwie dwa punkty.

Na stan obecny Developres zajmuje drugą pozycje w tabeli, ale jeśli wygra niedzielne spotkanie z Grotem Budowlani Łódź wróci na pozycję lidera, z punktem przewagi nad Grupa Azoty Chemik Police.

Z kolei ich rywalki nie mają jak dotąd łatwego przebiegu sezonu. Łodzianki wygrały bowiem czterech z siedmiu spotkań, w efekcie zajmują 7. miejsce w tabeli. Dodatkowo uległy takim drużynom jak Grupa Azoty Chemik Police oraz E.LECLERC MOYA Radomka Radom, a także #Volley Wrocław.

Dodatkowo trener Jakub Głuszak nie ma łatwo, jeśli chodzi o skład. Kreowana przed sezonem na liderkę Kubanka Ana Cleger zawodzi na całej linii. Była gwiazda Lokomotiwu Kaliningrad, po urlopie macierzyńskim, nie może wrócić do formy. Jej zmienniczka Julia Szczurowska, również nie zachwyca. Dodatkowo kontuzji doznała Zuzanna Górecka.

Developres Rzeszów oraz Grot Budowlani Łódź mierzyły się jak dotąd ze sobą aż siedemnaście razy, z czego 11 razy z tych spotkań zwycięsko wychodziły gospodynie dzisiejszego spotkania. Jednak wydaje się, że faworytem tego spotkania będą Rzeszowianki.

Początek tego spotkania w niedzielę 14 listopada o godz. 20.30 na antenie Polsatu Sport.