Ulica Lenartowicza w Rzeszowie stanie się jednokierunkowa? Konrad Fijołek rozważa ograniczenie na niej ruchu samochodowego i budowę ścieżki rowerowej.
Jakiś czas temu rzeszowski ratusz wprowadził ograniczenia w ruchu na ulicach Mickiewicza, Joselewicza, a także czasowo na ulicy Jagiellońskiej. Końcem października Konrad Fijołek rozważał także wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na części ulicy Szopena.

W tym ostatnim przypadku chodziło o odcinek od Filharmonii Podkarpackiej do placu Śreniawitów. Obecnie ruch odbywa się tam w dwóch kierunkach, powodując często utrudnienia na placu Śreniawitów

- Kierowcy chcący skręcić z lewego pasa wstrzymują ruch i na placu tworzą się korki - mówił Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Część ulicy Szopena w Rzeszowie stanie się jednokierunkowa?

Ulica Lenartowicza stanie się jednokierunkowa. Chcą tego mieszkańcy


Z kolei teraz Konrad Fijołek rozważa wprowadzenie ruchu jednokierunkowa na ulicy Lenartowicza. - Jest taki pomysł, który zgłosili mi mieszkańcy - pisze Konrad Fijołek na swoim profilu społecznościowym.

Chodzi o wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na odcinku od wysokości budynku Lenartowicza 41 do skrzyżowania z ul. Czackiego. Ruch na tym odcinku odbywałby się tylko w kierunku centrum Rzeszowa.

- Dzięki takiemu rozwiązaniu poprawilibyśmy bezpieczeństwo, uporządkowane zostałoby parkowanie. Byłaby także możliwość wyznaczenia ścieżki rowerowej. Co myślicie o takim rozwiązaniu? - dodaje prezydent Rzeszowa.