,,Podaj Wieszak" to projekt społeczny prowadzony przez uczennice z II LO w Dębicy w ramach ogólnopolskiej Olimpiady "Zwolnieni z teorii".
Rewolucja w modzie jest sprawą nas wszystkich, dlatego licealistki chcą uświadamiać oraz przestrzegać przed szkodliwością branży odzieżowej. Nie tylko będą porównywać modę szybką i zrównoważoną, ale również zajmą się informowaniem o prawach osób pracujących w szwalniach, ochronie środowiska i tłumaczeniem skomplikowanych pojęć.

,,Chcemy zwrócić uwagę na coś, czego naszym zdaniem wciąż brakuje - rzetelnych i przejrzystych informacji na temat wpływu mody na planetę, ale również na życie nas wszystkich. Pragniemy, aby nasz projekt był przestrzenią do wymiany wiedzy i myśli, które mogą doprowadzić do trwałych zmian" - mówi Julia Pyzińska, liderka zespołu.

Podaj Wieszak
Uczestniczki projektu "Podaj Wieszak"


"Moda musi być transparentna i odpowiedzialna, nie może narażać życia czy zdrowia ludzi" - podkreśla Izabela Bieszczad.

Celem projektu jest dotarcie do jak największej liczby osób, zarówno dorosłych, jak i młodzieży z przekazem, dlaczego bycie świadomym konsumentem jest tak ważne w obecnych czasach. Patronat nad projektem objęła organizacja na rzecz odpowiedzialnej mody - Fashion Revolution Polska.

Masz swoje zdanie o promocjach? Weź udział w naszej ankiecie!

Ankieta

Co myślisz o Black Friday, Czarnym Piątku, tygodniu wyprzedaży?

Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki ankiety