Do pięciu lat więzienia obywatelom Gruzji, którzy usłyszeli zarzut kradzieży pieniędzy. Podejrzani działali tzw. metodą "na kolec".
Do zdarzenia doszło we wtorek 17 listopada. Ze zgłoszenia pokrzywdzonego obywatela Ukrainy, kradzież miała miejsce na parkingu przy ul. Warszawskiej, gdzie wymieniał koło z przebitą oponą. Policjanci od początku podejrzewali, że mogło to być celowe działanie sprawców z wykorzystaniem tzw. metody "na kolec".

Nad ustalaniem tożsamości podejrzanych pracowali m.in. policjanci z wydziału kryminalnego. We wtorek kryminalni uzyskali informację, że mężczyźni, mogący mieć związek z kradzieżą, przebywają w hotelu w podrzeszowskiej miejscowości.

Na miejscu, w wynajmowanym przez nich pokoju, zastali czterech mężczyzn - trzech obywateli Gruzji i obywatela Ukrainy. Wszyscy zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

Zebraniem materiału dowodowego i ustaleniem roli poszczególnych mężczyzn w przestępstwie zajęli się funkcjonariusze wydziału dochodzeniowo-śledczego. Okazało się, że kradzieży dokonali dwaj obywatele Gruzji w wieku 46 i 35 lat. W dniu przestępstwa obserwowali samochód pokrzywdzonego.

W rejonie ul. Kopisto, starszy z nich przeciął oponę w fiacie ducato pokrzywdzonego. Następnie podejrzani pojechali za nim na ul. Warszawską, gdzie mężczyzna zatrzymał się, aby wymienić koło. Podczas naprawy skorzystali z jego nieuwagi i ukradli znajdujące się w aucie pieniądze.

W związku z tym, funkcjonariusze przedstawili im zarzut kradzieży, której dopuścili się wspólnie i w porozumieniu. 46-latek usłyszał jeszcze zarzut paserstwa, gdyż podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy nim telefon pochodzący z przestępstwa. Dwaj pozostali mężczyźni nie brali udziału w przestępstwie i po przesłuchaniu zostali zwolnieni.

Akta sprawy policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec podejrzanych środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.