Na budowanym łączniku ulic Kopisto i Wierzbowej rozpoczęło się układanie asfaltu. Jeśli pogoda nie pokrzyżuje planów, drogowcy powinni uporać się z tym etapem prac do końca przyszłego tygodnia.
- Do ułożenia jest kilka warstw masy bitumicznej. Prace rozpoczęły się w środę i zakładamy, że na ich wykonanie potrzeba około 10 dni roboczych. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, do końca przyszłego tygodnia asfalt powinien być gotowy - mówi Andrzej Maciejko, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Koszt budowy łącznika to ponad 7 mln zł


Około 700-metrowy łącznik powstaje między ruchliwym skrzyżowaniem ulic Kopisto i Podwisłocze, a rejonem sanepidu, gdzie połączy się z ulicą Wierzbową. W tym miejscu zamontowano i uruchomiono już sygnalizację świetlną.

- Na razie działa w trybie pulsacyjnym, ale po zakończeniu asfaltowania, kiedy łącznik zostanie oddany dla ruchu, światła zaczną pracować w normalnym trybie. Miejski Zarząd Dróg planuje otworzyć jezdnię dla samochodów w grudniu - informuje Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Koszt budowy łącznika to ponad 7,6 mln zł. Wzdłuż jezdni wybudowano tu także chodnik, ścieżkę rowerową i oświetlenie. W rejonie skrzyżowań - od strony mostu Zamkowego i sanepidu powstały dodatkowe pasy ruchu.

~Clara

30-11-2021 14:06 6 6

A dwa kroki od nowej drogi znajduje się Woj .Przychodnia przy ul. Warzywnej z jej parkingiem w okropnym stanie ,błoto po kostki, dziura na dziurze ,może by władze miasta przy wizytowaniu drogi tam zajrzały i zobaczyły to miejsce ,gdzie codziennie dziesiątki osób męczy się z parkowaniem i chodzeniem.
Odpowiedz

~Clara

29-11-2021 11:37 6 3

Łącznik wiele zdziałał dla wycięcia mnóstwa drzew i zniszczenia zielonych terenów nadrzecznych ,podobnie jak intensywna zabudowa terenów nad Wisłokiem, zawdzięczamy to byłemu prez. Ferencowi, a że nie rozładuje ruchu, to nieważne, grunt, że będzie.
Odpowiedz

~Mieszkaniec

26-11-2021 12:23 8 6

Łącznik tak usprawni ruch, jak prawoskręty na Słowackiego i Paderewskiego.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.