Zwycięzca zebrał 7,5 tony makulatury i plastiku.
W lipcu 2021 roku odbyło się robocze spotkanie Zarządu MPGK Rzeszów ze Stowarzyszeniem EKOSKOP na którym ustalono, że w ramach zobowiązań względem Gminy Miasto Rzeszów oraz działaniami edukacyjno-informacyjnych dotyczących systemu segregacji i zagospodarowania odpadów komunalnych kontynuowany będzie trwający od 4 lat projekt "Segreguję, bo warto".

V edycja kampanii to konkurs adresowany do szkół podstawowych a dotyczył będzie zbiórki surowców - makulatury i tworzyw sztucznych.

Patronat nad konkursem przyjął Prezydent Miasta Rzeszowa Pan Konrad Fijołek.

W ubiegłym tygodniu podsumowano wyniki konkursu w Rzeszowie. W związku z tym w siedzibie MPGK Rzeszów odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców.

Nagrody wręczyli Prezes Zarządu MPGK Rzeszów - Sławomir Progorowicz oraz koordynator konkursu - Prezes Zarządu Stowarzyszenia EKOSTOP - Mirosław Ruszała.

Recyklingowe zawody wygrała Szkoła Podstawowa nr 2 zbierając 7 476 kg makulatury i plastiku. Nagrodą jest czek wartości 3000 zł. Za zebranie 12,28 kg surowców na ucznia "srebro" i nagrodę 2000 zł otrzymała Szkoła Podstawowa nr 8. W publicznym losowaniu nagród pocieszenia szczęściarzami okazały się Szkoła Podstawowa nr 14 i Szkoła Podstawowa nr 18: nagrody po 1500 zł oraz Szkoła Podstawowa nr 4 i Szkoła Podstawowa nr 34: nagrody po 1000 zł.

Pozostałe szkoły uczestniczące w konkursie otrzymały oryginalne dyplomy i zestawy drobnych upominków przeznaczone dla liderów selektywnej zbiórki.

Nadal toczy się program "Jak segregować …czyli Kolory Recyklingu" dla Gminy Trzebownisko i "Segregacja - to proste" dla gminy Tyczyn.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.