Nawet 500 zł grzywny może grozić 39-latkowi z podstrzyżowskiej miejscowości Markuszowa. Mężczyzna zamiast pozostać na kwarantannie, wyszedł z domu w nieznanym kierunku.
Policjanci cały czas wspierają służby sanitarne w nadzorze nad osobami objętymi kwarantanną i izolacją domową. Sprawdzają oni m.in. czy osoby przebywają się pod wskazanymi adresami i czy nie jest im potrzebna jakakolwiek pomoc.

W poniedziałek, 29 listopada 2021 r., policjanci z posterunku policji w Wiśniowej, podczas takiej kontroli, nie zastali w miejscu zamieszkania 39-letniego mieszkańca Markuszowej. Jak oświadczyli domownicy, mężczyzna wyszedł z domu, nie informując ich, dokąd idzie.

Wobec osób, które nie stosują się do zasad kwarantanny, wyciągane są surowe konsekwencje. Policjanci zobowiązani są bowiem informować w takich przypadkach służby sanitarne, które następnie mogą nałożyć w takiej sytuacji grzywnę na wszystkich naruszających zasady izolacji.

Funkcjonariusze będą teraz prowadzić czynności wyjaśniające w związku z wykroczeniem z art. 116 kw. Kara za takie wykroczenie może wynieść nawet 500 złotych.