Na około 7 mln zł szacuje się koszt budowy Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego przy ul. Sucharskiego w Rzeszowie. Powstanie na działce przy Domu Pomocy Społecznej.
W poniedziałek prezydent Konrad Fijołek podpisał w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim umowę na dofinansowanie tego zadania. Dzięki temu 3 mln zł miasto otrzyma na ten cel z funduszy Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

- Bardzo się cieszę, że Rzeszów dołącza do grona samorządów, które będą mogły dzięki temu programowi poprawić jakość opieki nad osobami niepełnosprawnymi. W ogóle poziom opieki nad osobami z niepełnosprawnościami to tak naprawdę wymiar naszego poziomu cywilizacyjnego jako całego społeczeństw. Zatem bardzo ważne jest to, abyśmy korzystali z tych nowoczesnych narzędzi, które usprawniają tę opiekę. Takie ośrodki kiedyś oglądaliśmy na zachodzie Europy, a dzisiaj wkraczają do naszych samorządów. Nasz ośrodek będzie fantastycznym miejscem, zupełnie nowa jakość opieki. Z wielką przyjemnością ruszamy do realizacji tego projektu - powiedział prezydent Konrad Fijołek podpisując umowę na dofinansowanie zadania.

Jak informuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie, budynek ma być gotowy w 2023 roku. Koszt inwestycji jest szacowany na około 7 mln zł.

- Będzie tu 16 miejsc dla uczestników dziennych oraz cztery działające całodobowo. Placówka ma świadczyć pomoc osobom niepełnosprawnym oraz seniorom - mówi Irena Marszałek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

Wydział Inwestycji Urzędu Miasta Rzeszowa zlecił już zaprojektowanie budynku. Budowa ma się rozpocząć w przyszłym roku.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.