Zakończyły się jesienne nasadzenia drzew w Rzeszowie. W różnych punktach miasta posadzonych zostało w sumie blisko 800 drzew
Część drzew została posadzona przez rzeszowski Zarząd Zieleni w ramach nasadzeń zastępczych. W listopadzie posadzono w sumie 480 drzew liściastych, 136 drzew iglastych, 591 krzewów oraz pnącza i trawy ozdobne.

- Sadzone były głównie gatunki drzew rodzinnych, takie jak np. lipy drobnolistne, klony pospolite, dęby szypułkowe, graby pospolite czy brzozy brodawkowate. Nowe drzewa, krzewy i trawy ozdobne pojawiły się m.in. na al. I Armii Wojska Polskiego, al. Witosa, ul. Krzyżanowskiego, w rejonie ulic Obrońców Poczty Gdańskiej i Grabskiego, w Parku Papieskim, na pl. Ofiar Getta i parku na osiedlu Kmity - informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Wszystkie drzewa zaopatrzone zostały w systemy nawadniająco-napowietrzające, a posadzone rośliny objęte zostały przez wykonawcę 3- letnią pielęgnacją i gwarancją.

Ponadto Zarząd Zieleni Miejskiej w listopadzie posadził dodatkowo 179 wysokich drzew. Pieniądze na zakup i posadzenie tych drzew (wysokość 4-4,5 metra, średnica pnia 30-45 cm) zostały zarezerwowane w budżecie miasta na wniosek prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka, niedługo po wyborach.