Rzeszów wesprze rozwój mobilnej aplikacji FLYTRIP, tworzonej przez rzeszowską firmę Propjet. To nowoczesne narzędzie, które ma ułatwić podróżowanie samolotem.
Aplikacja FlyTrip to innowacyjne narzędzie służące do obsługi podróżnego również w trybie OFFLINE. Narzędzie jest odpowiedzią na główny problem z jakim spotykają się pasażerowie samolotów, tj. brak dostępu do internetu.

Fijołek: Startupy to nasza przyszłość


Narzędzie będzie oparte o algorytmy samouczące, dzięki którym możliwe będzie śledzenie lotu OFFLINE na interaktywnej mapie świata, na której będą zaznaczone ciekawe punkty orientacyjne. Dzięki unikatowej funkcjonalności Inteligentnego

Przewodnika, aplikacja automatycznie wyszuka informacje w sieci nt. destynacji oraz udostępni je na urządzeniu użytkownika do wykorzystania OFFLINE.

podpisanie listu intencyjnego na powstanie aplikacji FlyTrip
Podpisanie listu intencyjnego na powstanie aplikacji FlyTrip


- Startupy to przyszłość, jeśli chodzi o innowacje, a my jesteśmy miastem innowacji. Jeżeli dziś nie będziemy myśleć o tych młodych ludziach, o ich pomysłach, nie będziemy się nimi interesować, opiekować, pomagać w rozwijaniu ich pomysłów, to będziemy mieć lukę w rozwoju miasta, jeśli chodzi o innowacje. Takie działania są podwaliną pod przyszłość miasta i miejskie innowacje. I dlatego dzisiaj podpisujemy list intencyjny. Jestem pod wielkim wrażeniem pomysłu i przygotowania tej aplikacji. Jako miasto będziemy wspierać jej rozwój - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Nowa aplikacja ma posłużyć m.in. do przypominania o lotach


Jak przekonują twórcy aplikacji, jej ideą jest również połączenie w jednym narzędziu najważniejszych funkcji, które ułatwią obsługę lotniczej podróży przy minimalnym zaangażowaniu użytkownika, gdyż jedyną wymaganą aktywnością jest wpisanie numeru lotu oraz daty wylotu.

- Aplikacja przypomni o zbliżającym się locie, poinformuje o numerze check in oraz bramki odlotowej, a dzięki synchronizacji z zegarkiem typu smartwatch informacje zostaną przekazane w wygodny sposób. Ponadto, wyeliminuje stres związany z podróżą, a dopełnieniem usługi oferowanej przez FlyTrip będzie możliwość zapisywania swoich podróży w Portfelu Lotów oraz nawiązania kontaktów z uczestnikami tego samego lotu za pośrednictwem wbudowanego Chatu - tłumaczy Mateusz Błoniarz z firmy Propjet.

Innowacyjność rozwiązania przejawia się przede wszystkim w zdolności pracy w trybie OFFLINE, gdzie wykorzystane będą autorskie algorytmy oparte na uczeniu maszynowym i sztucznej inteligencji.

- Bardzo się cieszę, że to aplikacja rzeszowska, stworzona przez mieszkańców naszego miasta. Rzeszów to Stolica Innowacji, taki projekt idealnie się wpisuje w naszą strategię promocji i ma olbrzymi potencjał w tym względzie. Ja sam często podróżuję i z przyjemnością skorzystam z takiej aplikacji - mówi Kamil Czyż, zastępca dyrektora Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej