Komisja weryfikacyjna do niedzieli 13 grudnia wyłoni grupę 300 dzieci, które otrzymają laptopy w ramach akcji #Asseco Dzieciom.
Od 15 do 30 listopada za pośrednictwem strony internetowej www.assecodzieciom.pl przedstawiciele organizacji działających na rzecz pomocy społecznej, a także szkoły, zgłaszały potrzebujących uczniów. Zgłoszono 1315 wniosków.

300 laptopów pomoże dzieciom w nauce zdalnej


Obecnie pracuje komisja weryfikacyjna, złożona z reprezentantów firmy Asseco Poland, PCK Oddział Rzeszów, Urzędu Miasta Rzeszowa i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, która do 13 grudnia wyłoni grupę 300 uczniów.

- W związku z wprowadzeniem nauki zdalnej od 20 grudnia, akcja przyspiesza. Komisja chce jak najszybciej wybrać dzieci, aby PCK mógł zacząć rozwozić sprzęt. Mamy nadzieję, że pomoże to tym dzieciom, które dotąd nie mogły uczyć się zdalnie ze względu na brak komputerów - mówi Marzena Kłeczek-Krawiec, Kierownik Oddziału Komunikacji Społecznej
Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Akcja >#AssecoDzieciom wspiera potrzebujące, ale też ambitne dzieci


#AssecoDzieciom to wspólna akcja charytatywna Asseco Poland oraz Podkarpackiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża (PCK), wspierana przez Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka i Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla, której celem jest wsparcie najbardziej potrzebujących uczniów w dostępie do wiedzy i dalszej nauki poprzez przekazanie im 300 laptopów z mobilnym internetem, na kwotę miliona złotych.

Skierowana jest do najbardziej potrzebujących, ambitnych uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, mieszkających i uczących się w Rzeszowie lub województwie podkarpackim.

Dla dzieci, które potrzebują komputera do nauki, a warunki materialne ich rodzin nie pozwalają na jego zakup. W szczególności dla tych uczniów, którzy wykazują zaangażowanie i aktywność w nauce.