Rzeszowskie Piwnice, interaktywna instytucja kultury będzie dostępna dla zwiedzających od początku roku.
Już od poniedziałku 3 stycznia przyszłego roku mieszkańcy Rzeszowa i turyści będą mogli poznać sekrety historii Rzeszowa w multimedialnej formie. Wszystkim znana rzeszowska Podziemna Trasa Turystyczna zmieniła się nie do poznania w... Rzeszowskie Piwnice - interaktywną instytucję kultury. Na zwiedzających czeka mnóstwo atrakcji, o których stopniowo będziemy informować.

Rzeszowskie Piwnice skrywają w sobie nie tylko wielkie tajemnice, ale także bogatą historię. Okres ich powstania jest szacowany na XIV w. Niegdyś służyły one jako sklepy, magazyny, zakłady produkcyjne, a w czasie wojen i kataklizmów - nawet za schronienie. Dzisiaj Rzeszowskie Piwnice wyglądają zupełnie inaczej niż kilkaset lat temu, a ich historię tworzymy my sami.

Wiele atrakcji czeka na mieszkańców również przed otwarciem Rzeszowskich Piwnic. Będą konkursy, w których do wygrania będą bezpłatne wejściówki oraz inne niespodzianki.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.