Rzeszowska policja zatrzymała dwóch poszukiwanych mężczyzn. Wpadli oni na terenie jednej z galerii handlowych. Powodem był brak noszenia maseczek.
W poniedziałek 27 grudnia około godz. 11.30, podczas kontroli przestrzeganie obowiązku zakrywaniu ust i nosa w jednej z rzeszowskich galerii, policja zauważyła dwóch mężczyzn bez maseczek ochronnych. Funkcjonariusze podjęli interwencję i wylegitymowali ich.

- Podczas legitymowania jeden z mężczyzn podał nieprawidłowe dane osobowe oraz próbował uciec. Ostatecznie policjanci ustalili, że są to 33-latek mieszkający w woj. mazowieckim i 39-letni mieszkaniec Lublina - informuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie.

Przy jednym z poszukiwanych znaleziono narkotyki


Po sprawdzeniu okazało się, że obaj są poszukiwani. 33-latek poszukiwany był na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego w Lublinie w celu odbycia kary zastępczej pozbawienia wolności lub wpłacenia grzywny. 39-latka poszukiwał Sąd Rejonowy w Rzeszowie w związku z karą pozbawienia wolności.

- Po wykonaniu niezbędnych czynności, 39-latek został doprowadzony do zakładu karnego. Przy młodszym policjanci znaleźli niewielką ilość marihuany. 33-latek w obecności policjantów wpłacił grzywnę, został jednak zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia okoliczności posiadania narkotyków - dodaje rzecznik policji.