W Rzeszowie jako jednym z czterech wybranych miast ruszył projekt “Aktywna ławka” - wsparcie seniorów w aktywnościach plenerowych: biegach, spacerach.
To inicjatywa Europejskiego Stowarzyszenia Promocji Ruchowej 50+(ESPAR 50+), natomiast partnerami projektu są Urząd Miasta Rzeszowa i Urban Lab Rzeszów.

Założeniem programu jest promocja aktywności na terenie parków miejskich, w tym przypadku Parku Kultury i Wypoczynku "Bulwary".

Chodzi o to, by osoby starsze, spacerując w parku znalazły motywację oraz podpowiedź w jaki sposób ćwiczyć i urozmaicić swoją aktywność. Spacer łączymy z treningiem, bo aktywność równa się zdrowie. W tym celu w parku na Bulwarach przygotowano 5 instrukcji ćwiczeń dla seniorów, na tablicach, przy już istniejących ławkach.

- Bardzo dziękuję, że ten pomysł Europejskiemu Stowarzyszeniu Promocji Ruchowej 50+. To bardzo ważne, by zachęcać do ruchu i ważne by robić to teraz - zimą. Latem do wyjścia nie trzeba nas namawiać, w plenerze spędzamy znacznie więcej czasu. Liczę na to, że ćwiczenia na "aktywnych ławkach" zmobilizują do ruchu na świeżym powietrzu już od teraz -powiedziała wiceprezydent Krystyna Stachowska.

W nowym roku do tablic będzie dołączony również kod QR do strony z filmikiem instruktażowym. Oprócz Rzeszowa, w projekcie "Aktywna ławka" uczestniczą też Wrocław, Pruszków i Józefów.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.