W pierwszym meczu w 2022 roku olsztynianie, pod kierownictwem nowego trenera, pojadą do Rzeszowa, by przełamać niechlubną passę. zdołają przeciwstawić się Asseco Resovii na jej terenie?
Obie drużyny znajdują się w samym środku tabeli. Mimo to, ich celem jest bezpośredni awans do fazy Play Off. Żeby tego dokonać ważne będzie dobre zaprezentowanie się w najbliższym meczu.

Indykpol AZS Olsztyn przeżywa ostatnimi czasy mały kryzys. Goście dzisiejszego spotkania nie wygrali trzech poprzednich spotkań. Nowym trenerem AZS-u został więc Javier Weber.

Z kolei Asseco Resovia postanowiło zmienić swojego szkoleniowca nieco wcześniej. Zespół przejął Marcelo Mendez, który zdążył już poprowadzić swoich nowych podopiecznych do zwycięstwa nad drużyną Cuprum Lubin (3:1).

W pierwszym meczu między tymi zespołami, lepsza okazała się drużyna z Rzeszowa, która pokonała rywala 3:0. Najlepiej punktującym zawodnikiem w drużynie Resovii jest Maciej Muzaj (162 pkt. - dla porównania w ekipie z Kortowa jest to Karol Butryn - 202 pkt.). W polu serwisowym dobrze radzi sobie natomiast Klemen Cebujl - 17 asów (Butryn ma ich 25).

Początek tego spotkania w środę 5 stycznia o godz. 17.30.