Fani motoryzacji ponownie próbowali zorganizować nielegalne wyścigi w Rzeszowie. Policja ukarała mandatami łącznie 71 osób.
W sobotę 8 stycznia fani motoryzacji zgromadzili się w dwóch miejscach. Pomiędzy godz. 14.30 a 17.30, na parkingu przy Parku Papieskim zebrało się 30 uczestników.

Z kolei parę godzin później, na parkingu przy hali na Podpromiu zgromadziło się około 100 fanów motoryzacji.

Policja ukarała mandatami 71 osób. Przy jednym z nich znaleziono narkotyki


Policjanci, którzy zostali skierowani do zabezpieczenia zlotów, skontrolowali łącznie 81 pojazdów i ujawnili 85 wykroczeń, w tym 48 związanych było z przekroczeniem dozwolonej prędkości.

Sprawdzili trzeźwość 112 kierowców, wszyscy byli trzeźwi. 71 osób zostało ukaranych mandatami, 9 osób zostało pouczonych, a w 5 przypadkach zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu. Podczas działań policjanci zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych, żaden kierowca nie stracił prawa jazdy.

Policjanci ujawnili mężczyznę, który prowadził samochód, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Podczas kontroli policjanci znaleźli również niewielką ilość narkotyków. 21-letni kierowca został zatrzymany.