Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował 3-miesięczny areszt wobec Mateusza B. Prokuratura oskarża go o rzucenie się na konkubinę z nożem i spowodowanie ciężkich obrażeń ciała.
Do zdarzenia doszło w piątek 7 stycznia około godziny 16.00 w mieszkaniu przy ul. Krakowskiej w Rzeszowie.

Mężczyzna po krótkiej kłótni z konkubiną niespodziewanie rzucił się na nią i zaczął ją uderzać pięściami po rękach i klatce piersiowej, a po przewróceniu jej na łóżko, zaczął ściskać dłońmi jej szyję, odcinając pokrzywdzonej dopływ powietrza.

Dalej mężczyzna zadał kobiecie pięć ciosów nożem kuchennym w kończyny górne, twarz oraz klatkę piersiową, powodując u niej obrażenia ciała w postaci ran kłutych i ciętych. Jedna z ran przecięła żyłę ramienną powodując obfite krwawienie. Na skutek odniesionych obrażeń pokrzywdzona straciła przytomność.

Następnie sprawca sam wezwał na miejsce karetkę pogotowia. Pokrzywdzona została niezwłocznie przewieziona do szpitala, gdzie została przyjęta w stanie ogólnym ciężkim i zakwalifikowana do operacji w trybie pilnym.

Na miejscu zdarzenia ujawniono rękojeść noża bez odłamanego ostrza. Ostrze podczas operacji wydobyto z klatki piersiowej kobiety. Obecnie życiu kobiety nic nie zagraża.

Z kolei w niedzielę 9 stycznia mężczyźnie przedstawiono zarzut spowodowania u 27-latki ciężkich obrażeń ciała w postaci choroby realnie zagrażającej życiu i kierowania wobec niej gróźb pozbawienia życia.

Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył krótkie wyjaśnienia zasłaniając się częściowo niepamięcią. Podejrzany był trzeźwy, badania szpitalne jego krwi nie ujawniły środków odurzających. Mężczyzna nie był uprzednio karany.

Za zarzucony czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.