Od środy kierowcy jadący aleją Sikorskiego w stronę Tyczyna nie będą musieli się już przejmować buspasem. Element ten znika tym samym po blisko 10 latach.
We wtorek 11 stycznia Urząd Miasta Rzeszowa poinformował o rozpoczęciu likwidacji buspasa na al. Sikorskiego. Chodzi o buspas prowadzący od skrzyżowania z al. Powstańców Warszawy w kierunku Tyczyna. Na razie usuwane są stare oznakowania poziome - linie. Nowe pojawią się, gdy tylko pogoda na to pozwoli - będzie kilka stopni powyżej zera.

- Zdecydowałem o likwidacji tego buspasa po sygnałach od kierowców, że dochodzi tam do niebezpiecznych sytuacji drogowych, głównie w części przed skrzyżowanie z al. Łukasiewicza, gdzie jest zwężenie jezdni - pisze prezydent Konrad Fijołek w mediach społecznościowych.

Buspas z alei Sikorskiego znika po blisko 10 latach


Buspasy na al. Sikorskiego były pierwszymi w Rzeszowie. Wyznaczono je wiosną 2011 roku. Wprowadzone zostały tam testowo, by przyzwyczajać rzeszowskich kierowców do tego typu rozwiązań, które planowano wprowadzić w ciągu kolejnych lat. Kolejne wprowadzono wiosną 2015 roku.

Powstały m.in. na odcinku ul. Warszawskiej, na ul. Marszałkowskiej i wiadukcie Tarnobrzeskim, na alejach: Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa-Kuli.

- Wytyczenie w 2015 roku buspasów było ściśle związane z realizacją w Rzeszowie programu transportowego, w ramach którego z wykorzystaniem pieniędzy z Unii Europejskiej przebudowano m.in. al. Rejtana, ul. Lubelską, skrzyżowanie al. Wyzwolenia - ul. Warszawska, wymieniony został tabor autobusowy, wprowadzono system sterowania ruchem - informował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.