W Jasionce działa izolatorium dla pacjentów z Covid-19. Mogą z niego korzystać wszystkie osoby, które otrzymały dodatni wynik w kierunku SARS-CoV-2 oraz dla osób u których podejrzewa się zakażenie i są w chwili obecnej oczekujące na wynik.
Każda osoba, która nie wymaga hospitalizacji, a jest zarażona, może skorzystać z bezpłatnego pobytu w Izolatorium (zagwarantowana opieka medyków, 3 posiłki dziennie, telewizor w każdym pokoju, WiFi, telefon).

Jest to szczególny czas, kiedy każdy z nas powinien zadbać o zdrowie swoje oraz najbliższych. Aby domownicy nie musieli odbywać obowiązkowej kwarantanny, osoba zarażona może odbyć izolację w specjalnie stworzonym do tego miejscu - w Izolatorium.

Wystarczy otrzymać od lekarza rodzinnego (bądź innego lekarza) skierowanie do izolatorium oraz zlecenie na transport - jeżeli jest potrzebny.

Każdy pacjent w izolatorium jest wyposażony w pulsoksymetr, termometr bezdotykowy, ma możliwość dostępu do koncentratora tlenu zwykłego oraz wysokoprzepływowego (do 10 l. / min.).

Ponadto realizowane są recepty wystawione przez dotychczasowych lekarzy. Pacjent może wykonać test RT PCR, antygenowy lub LAMP. W sytuacjach szczególnych jest możliwość wykonania badania krwi, RTG, KT klatki piersiowej itp.

Izolatorium posiada doświadczony zespół lekarsko - pielęgniarsko - ratowniczo - opiekuńczy z doświadczeniem podczas poprzedniej fali koronawirusa.

Obiekt, na którym zlokalizowane jest izolatorium, ma powierzchnię 4,5 hektara, znajduje się przy nim duży park, jest wyposażony w wygodne pokoje, telewizję, Internet, telefon, własną kuchnię.

W razie pogorszenia stanu zdrowia pacjenta, izolatorium współpracuje z ratownictwem medycznym oraz oddziałami COVID.

~Świadomy

15-01-2022 07:54 2 1

O prosze bardzo fajne rozwiazanie. Coś mi to przypomina aaaaaa wiem! Kiedyś to sie nazywało Auschwitz. A teraz zmieniona nazwa.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.