Grupa mieszkańców zbiera podpisy pod petycją w sprawie budowy cmentarza dla zwierząt. Co o takim pomyśle sądzą władze Rzeszowa?
- Kiedy odchodzą nasi czworonożni przyjaciele, psy i koty i inne zwierzątka, chcemy się z nimi godnie pożegnać, a nie oddawać ich do utylizacji. Nierozwiązany od lat problem braku grzebowiska dla Zwierząt w Rzeszowie stawia mieszkańców w sytuacji bez wyjścia i zmusza ich do łamania prawa. Nie chcemy naszych Zwierząt traktować jak odpady komunalne i nie chcemy ich bezprawnie, potajemnie zakopywać gdzieś pod płotem, pod osłoną nocy... W cywilizowanym świecie nawet w niewielkich miejscowościach cmentarze dla Zwierząt są normą - to fragment petycji skierowanej do prezydenta Rzeszowa o budowę cmentarza dla zwierząt. Dokument podpisało już prawie stu rzeszowian.

W Rzeszowie powstanie cmentarz dla zwierząt? Trwa zbiórka podpisów pod petycją


Trwa akcja zbierania podpisów pod petycją "Utworzenia cmentarza dla Zwierząt". Organizatorka akcji Anna Jabłońska, zamierza przekazać ją władzom miasta. Liczy, że w efekcie we Rzeszowie w końcu powstanie miejskie grzebowisko dla zwierząt.

Cmentarza dla zwierząt w Rzeszowie nie ma, choć stworzenie grzebowiska nie jest kosztowne: koszt podobnej inwestycji w Słupsku wyniósł 100 tys.

Cmentarze dla zwierząt są wyjątkowo popularne w Kanadzie oraz USA, ale można się z nimi spotkać wszędzie tam, gdzie zwierzęta mają szczególne miejsce w życiu ludzi, a ich godny pochówek jest częścią ceremoniału.

Dzięki takim rozwiązaniom rozwiewa się wątpliwości, gdzie pochować psa lub kota, gdy przyjdzie już na niego pora. Wystarczy wybrać właściwe miejsce na pochówek zwierząt domowych oraz poprosić o pomoc ludzi, którzy się tym zawodowo zajmują.

Co na to władze Rzeszowa?


W Polsce cmentarze dla zwierząt nadal uważane są za rodzaj egzotyki jednak w ostatnich latach zyskują na popularności, obecnie jest ich kilkanaście, a miejsca pochówku znajdziemy w: Gdańsku, Słupsku, Gorzowie Wielkopolskim, Bydgoszczy, Toruniu, Pile, Bytomiu, Rybniku, Halinowie, Szymanowie, Rzędzianach, Kątach Wrocławskich, Sicienku i Koniku Nowym. Na podkarpaciu są dwa takie obiekty, w Ropczycach i Rakszawie.

- Prezydent Rzeszowa dostrzega potrzebę wyznaczenia takiego miejsca. Dlatego postulat mieszkańców został przekazany do Biura Rozwoju Miasta Rzeszowa. Przygotowując nowe Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Rzeszowa, miejscy planiści zaproponują takie lokalizacje - mówi nam Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Petycję podpisać można klikając tutaj: Utworzenie Cmentarza dla Zwierząt

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.