13 drużyn będzie ścigać się w sobotę i niedzielę po ulicach Rzeszowa w ramach ,,Orlen Wyścig Narodów". Zawodnicy będą mieli do pokonania w sumie 27 km.
Już w najbliższą sobotę i niedzielę ulicami Rzeszowa przejedzie kolejna edycja "Orlen Wyścig Narodów". Wezmą w nim udział zawodnicy do lat 23 z 11 różnych państw oraz 2 drużyny z Polski. Pierwotnie w wyścigu miało wziąć udział 16 drużyn, w tym 2 z Polski. W ostatniej chwili wycofała się reprezentacja Belgii. Wcześniej zrezygnowali przedstawiciele Hiszpanii i Japonii.

- Brakowało nam imprezy, która by dawała szansę na pokazanie się młodym kolarzom. Są to zawodnicy na bardzo wysokim poziomie. Zapowiada się więc piękna walka w kolarstwie - mówi Czesław Lang, organizator wyścigu.

Weekendowy wyścig będzie składał się z dwóch etapów. W sobotę będzie to drużynowa jazda na czas, zaś w niedziele będziemy oglądali wyścigi ze startu wspólnego. W sobotę kolarze będą mieli do pokonania odcinek o długości 27 kilometrów, zaś w niedzielę będą musieli go pokonać pięciokrotnie.

O zaplanowanych przez podkarpacką policję objazdach pisaliśmy TUTAJ Zobacz animację trasy Orlen Wyścig Nardów 2020


- Kolarze będą mieli do pokonania piękne, szerokie drogi, starty, górkę oraz szybki zjazd. Na pewno więc te emocje będą duże - dodaje Czesław Lang.

Reprezentacje w Orlen Wyścig Narodów:

- Austria
- Czechy
- Estonia
- Niemcy
- Luksemburg
- Holandia
- Polska
- Rosja
- Słowacja
- Słowenia
- Szwecja
- Szwajcaria

W związku z pandemią koronawirusa w wydarzeniu będą obowiązywały pewne obostrzenia dla kibiców. Nie będą oni mogli być na stracie oraz mecie, natomiast podczas samego wyścigu będą musieli zachowywać odpowiedni dystans społeczny.

Start w sobotę zaplanowany jest na godz. 13.50, zaś w niedzielę na godz. 12.

Orlen Wyścig Narodów 2019 podsumowanie