Sąd Rejonowy w Rzeszowie wydał wyrok w sprawie Davida H., nauczyciela angielskiego, który w 2019 r. miał dopuścić się molestowania dwóch dziewczynek. 66-letni obywatel Wielkiej Brytanii uznany został za winnego zarzucanych mu czynów i najbliższe lata spędzi prawdopodobnie w więzieniu.
Prokuratura postawiła Brytyjczykowi dwa zarzuty. Pierwszy dotyczył wydarzeń z kwietnia 2019 r. Pracujący wówczas jako nauczyciel i native speaker David H. miał dopuścić się wykorzystania dwóch dziewczynek. Jak wynika z treści oskarżenia, skazany miał wtedy wykorzystać seksualnie swoje uczennice, nadużywając relacji uczeń-nauczyciel.

Ponadto oskarżonemu postawiono również zarzut posiadania na różnych nośnikach danych zdjęć oraz materiałów wideo o treści pornograficznej z udziałem małoletnich.

Nauczyciel został uznany za winnego zarzucanych mu czynów i skazany na karę łączną w wysokości 4 lat pozbawienia wolności. Otrzymał on również zakaz kontaktu, a także zbliżania się do pokrzywdzonych dziewczynek.

Ponadto Sąd orzekł wobec Davida H. środek karny w postaci zakazu wykonywania zawodu nauczyciela na okres 10 lat. Jednocześnie zobowiązał go do zapłaty na rzecz przedstawicieli małoletnich pokrzywdzonych kwot po 20.000 złotych tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę oraz zwrotu kosztów sądowych.

Wyrok nie jest prawomocny.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.