Szpital Pro-Familia w Rzeszowie wstrzymuje porody rodzinne. Powodem jest pogorszająca się sytuacja epidemiczna w kraju wywołana pandemią Covid-19.
- Tylko dziś odnotowano 57 262 nowych przypadków zakażenia SARS CoV-2. Kwarantanną z uwagi na możliwość wystapienia choroby objęto ponad milion osób. Ze względu na krytyczną sytuacje epidemiologiczną w kraju i naszym regionie, która pogarsza się z dnia na dzień, jesteśmy zmuszeni podjąć decyzje o wstrzymaniu porodów rodzinnych w trybie natychmiastowym - czytamy w komunikacie na profilu społecznościowym szpitala.

Jednocześnie dyrekcja zapewnia, że jest to dla nich trudna decyzja, ale zdrowie i bezpieczeństwo Pacjentów jest dla personelu placówki najwyższym priorytetem.

Przypomnijmy, że według najnowszy danych Ministerstwa Zdrowia w piątak 28 stycznia na Podkarpaciu zanotowano 2552 nowych zakażeń koronawirusem, w regionie zmarły kolejne 33 osoby. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: Koronawirus na Podkarpaciu [piątek 28 stycznia 2022]

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.