W piątek przed południem policjanci dostali informacje o rzekomym podłożeniu bomby pod Urzędem Gminy Świlcza. Ewakuowanych zostało w sumie 60 osób.
- Ok. godz. 8 rano dostaliśmy zgłoszenie o podłożeniu niebezpiecznego ładunku pod Urzędem Gminy w Świlczy. Na miejsce zdarzenie natychmiast zostały wysłane oddziały policji oraz straży, którzy dokonali przeszukania budynku. Ewakuowali także 60 osób. - mówi nam podkom. Ewelina Wrona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Na miejsce zdarzenie zostały wezwane służby ratunkowe. Strażacy z OSP Świlcza tak opisują akcję:
- O godzinie 9:02 nasza jednostka została wezwana do zdarzenia. Z informacji uzyskanych od SKKM w Rzeszowie otrzymaliśmy dyspozycje udania się do Urzędu Gminy, gdzie ma miejsce podejrzenie podłożenie ładunku chemicznego "Sarin". Do zdarzenia wyjechał zastęp GBA w sile 6 strażaków (dodatkowo 2 strażaków własnym transportem). Po dotarciu na miejsce zastaliśmy patrol Policji oraz Straży Gminnej, którzy zabezpieczali miejsce zdarzenia. Dowódca uzyskał informacje, że wszystkie osoby zostały ewakuowane z budynku. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i oczekiwali na przyjazd Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego "Rzeszów 2”. Po dotarciu dodatkowy sił i środków, strażacy ubrani w specjalistyczne ubrania, dokonali przeszukania budynku Urzędu Gminy oraz budynku poczty. Po kilkudziesięciu minutach strażacy nie stwierdzili żadnych niebezpiecznych przedmiotów, materiałów, które mogłyby zagrażać życiu, zdrowiu i mieniu. Miejsce zdarzenia zostało przekazane zarządcy budynku, który razem z KDR sprawdził dodatkowo obiekt. Działania zostały zakończone i wszystkie zastępy wróciły do koszar.

W akcji brały udział na stępujące siły i środki:
- 322[R]21 GBA Mercedes - JRG 2 Rzeszów
- 322[R]43 SCRt Scania - JRG 2 Rzeszów
- 322[R]60 SRChem Iveco - JRG 2 Rzeszów
- 322[R]90 SOp Nissan - JRG 2 Rzeszów
- 339[R]22 GBA-Rt Mercedes - OSP Świlcza
- patrol Policji - KP Głogów Młp.
- Straż Gminna

Cała akcja trwała kilka godzin, jednak na miejscu nie znaleziono żadnych materiałów chemicznych. Rzeszowska policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.