Premier Mateusz Morawiecki poinformował w środę, że trwają prace nad "tarczą antyputinowską", która ma obronić polską gospodarkę przed ekonomicznymi skutkami wojny.
- Ta tarcza w najlepszy możliwy sposób obroni polską gospodarkę - zadeklarował premier na antenie TVP Info, informując o planach rządu związanych z ochroną polskiej gospodarki.

- My mamy naszą +tarczę antyputinowską+, którą już konstruujemy, która w najbliższych tygodniach - w zależności od tego, jak będzie się kształtowała sytuacja na froncie w Ukrainie - będzie w taki lub inny sposób przedstawiona - zapowiedział Morawiecki.

Szef rządu ocenił, że Polskę, jak i Europę, czeka gospodarczo trudny czas. - Zagrożeniem jest kilkunastoprocentowa inflacja, stagnacja wzrostu gospodarczego. Skala kryzysu zależy od tego, jak długo potrwa wojna - powiedział Morawiecki.

- Ta wojna jest jedną z głównych przyczyn kryzysu gospodarczego - podkreślił premier. - Jeśli Ukraina obroni swoją suwerenność, skończy się wojna, rynki wrócą do względnej stabilności, to będzie czynnik, który pomoże nam w powrocie na ścieżkę rozwoju gospodarczego, jakiego byśmy sobie życzyli - dodał szef rządu.

Przyznał jednocześnie, że do tego czasu czeka Polskę "trudny czas", ponieważ - jak ocenił - "idzie duża gospodarcza zawierucha". (PAP)

lui/ mrr/

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.